3 organizācijas un produktivitātes Android lietotnes, kuras es ikdienā izmantoju, lai kļūtu ātrāks, gudrāks un stiprāks

Var skatīties uz organizāciju un plānošanu kā uz sevis-verdzību. Tad sanāk, ka tu reizē esi gan vergturis, gan vergs. Tomēr tu esi slikts vergs, jo bieži nedari to, ko tu pats vēlies.

Tādēļ plānojot ir jāved tirgošanās sarunas. Ieplānojot gan garlaicīgas aktivitātes (kuras palīdz tavai pasaulei nesabrukt), gan arī aktivitātes kuras tu vēlies darīt.

Ilustrācija: kā cilvēki parasti iztēlojas plānošanu un organizāciju, kad es to pieminu

Tad tu esi nevis tirānisks diktators, kurš dzen vergu, bet gan labs līderis, kurš motivē vērtīgu sekotāju. Tā tu vari ieplānot tieši to dienu, kuru tu vēlies pavadīt.

1. Dienas check-list

Lidmašīnām ir divi piloti. Viens no iemesliem ir tāds, ka katram uzdevumam, kurš tiek veikts ir standarta procedūra. Procedūru izsaka, kā sarakstu ar lietām, kuras ir jāatzīmē kā izdarītas pirms svarīgu manevra veikšanas.


Katra diena ir svarīgs manevrs dzīvē, un tādēļ to būtu svarīgi noslīpēt perfektu. Tā visi tavi pozitīvie, nevis negatīvie paradumi ļoti ātri summēsies.


Vienalga kādas ir tās mikro-rutīnas, kuras tu atkārto katru dienu - tās tiek iebūvētas tavās smadzenēs arvien stiprākas ar atkārtošanu. Šādi var sistemātiski vecināt paradumus, kuri tevi dara stiprāku nevis vājāku.

Goal Tracker & Habit List


Šī diena nedēļās retrospektīvā

Var pievienot kādām mājas ekrānam. Es izmantoju nedēļas skatu.

Mēneša skats kādai aktivitātei

2. Dienas progresa atskaite

Mateja grāmata ir teikts, ka "tiem, kam ir viss, viss tiks dots; un no tiem kam nav nekā, viss tiks ņemts, pat tas nekas, kas tiem nav." Šis nav tikai skaists aforisms. Mateja princips ir universāls princips matemātikā un ekonomikā.

Šo dabas likumu var simulēt izmantojot datormodeļus. Šī simulācija parāda, ka nejauši uz visiem sadalot naudu, un tālāk atkārtoti apmainoties - neizbēgami praktiski visi cilvēki būs pie nulles, bet ļoti maza daļa cilvēku ar visu naudu. (pilns pētījuma avots šeit). Ilustrācija:Ja tu paliec stiprāks, tu paliksi vēl stiprāks vēl ātrāk, un ja tu esi spirālē uz lēju, tad tā paliks tikai ātrākā un ātrākā līdz tu attapsies pie nulles. Mateja principa sekas ir vislabāk redzamas Pareto sadalījumā. Tas ir viens no iemesliem (blakus korupcijai un veiksmei), kādēļ nabagi paliek vēl nabagāki, un bagāti cilvēki vēl bagātāki. Sāc mērīt savu virzienu un paātrinājumu.

Trackendar - Habit Tracker


Ir iespējams sekot līdzi jebkurai mainīgai vērtībai tavā dzīvē. Es aktivitātes izsaku minūtēs

Šis ir dienas skats, var redzēt kā šī diena ir pret citām. Programma atgādina pierakstīt lietas

Mēneša skats. Ilustrē programmas darbību, bet es parasti nekad neizmantoju


3. Dienas plāns

Viens no interesantākajiem eksperimentiem saistība ar mērķiem ir zināms kā Gorillas eksperiments. Cilvēkiem tiek rādīts video, kurā tiek padota bumba vairākas reizes. Mērķis ir saskaitīt cik reizes bumba tika padota starp spēlētājiem. Bet pēkšņi video parādās Gorilla, un neviens to nepamana. Video:

Ko pierāda šāda veida eksperimenti ir tas, ka mūsu mērķi maina to pasauli, kuru redzam.

Pozitīvas emocijas ir iespējams sasniegt tikai tad, ja ir izvirzīti mērķi. Par to atbild dopamīna sistēma smadzenēs. Labākais veids, ka zināt, kur tu dodies - augšā vai lejā - ir sākt mērīt progresu. Protams daudz vieglāk ir mērķus nemaz neuzstādīt. Tad nav jābaidās, ka tie netiks sasniegti. Ironiski, ka tas nodrošina to, ka tie netiks sasniegti.

Stuff - Todo Widget

Spied šeit, lai instalētu savā Android telefonā!

Šīs programmas vienkāršība ir tās labāka īpašība, ir tikai kategorijas un uzdevumi
Jauna uzdevuma pievienošanai nav aizkaves laika un nevajadzīgi parametri
Var veidot savas kategorijas un pārkārtot uzdevumus

Vai vēl kaut kas?

Nē. Beidz lasīt šo rakstu, un ej darīt kaut ko produktīvāku! 😅